Deoderizatör

Çiğ sütünüzün tat,aroma,koku gibi duyusal özelllklerinin iyi olması, elde edeceğiniz üründe de aynı kaliteyi yakalamanızın birincil etmenidir. Sütün elde edildiği hayvanın tüketmiş olduğu yemin içeriği, içtiği suyun pH değeri, bulunduğu ortamın koşulları, mevsimsel etkiler gibi bir çok faktörün etkisiyle, sütün doğal yapısında belirli oranlarda değişim gösteren koku ve aroma bileşenleri zaman zaman son üründe kusurlara neden olabilmektedir. Bazen bu kusurlar ürün iadesi ile sonuçlanabilmekte, ürün kalitesi açısından olduğu gibi ekonomik olarak da istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.
 
Bu kusurların boyutları, sağımı takiben sütte meydana gelen mikrobiyal yük artışı ve enzimatik reaksiyonlar ile de doğru orantılıdır. Henüz prosese alınmamış olan sütlere uygulanacak olan duyusal testler sonucu gerekli önlemleri alabilmek mümkündür.
 
Sp Makina Deoderizasyon Sistemi; işletmenize ulaşan çiğ sütte yer alması muhtemel olan ve kalite açısındn kusur olarark görülen bu istenmeyen gaz-koku-aroma oluşumunun önüne geçmenizi amaçlamaktadır. Hammadde kalitesindeki artış; doğrudan son ürün kalitesinde de etkisini göstermektedir.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.