Pastörizatör

Pastörizatör

Pastörizasyon; sütte yer alan ve insan sağlığı için zararlı olan patojenik organizmaların aktivitelerinin sonlandırılması amacıyla uyulanan bir işlemdir. Sütün üretime başlamadan hemen önce belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılması ve bu sıcaklıkta belirli bir süre tutularak tekrar sütün işleneceği ürün tipine göre ön görülen fermentasyon sıcaklığına soğutularak prosese hazır hale getirilmesi işlemidir.
 
Pastörizasyon işlemi Sürekli (Continuous) veya Kesikli (Batch) olmak üzere farklı yöntemlerle uygulanabilir.
 
Sürekli yöntemlerde plakalı veya borulu eşanjörler kullanılmaktadır. Süt herhangi bir kesintiye uğramadan sürekli olarak Plakalı Pastörizasyon veya Tubular(Borulu) Pastörizasyon sistemine beslenerek pastörizasyon işlemi gerçekleşmektedir.
 
Sp Makina Plakalı Pastörizasyon Sistemleri; iletmenizde yıl boyu standart kalitede nihai ürün elde etmenizi destekleyen, kullandığı birinci sınıf bileşenler ile üretime ara vermeden işletmeye ulaşan sütleri pastörize ederek üretim aşamasına geçmenizi sağlayan ekipmanlardır.
Müşterilerimizden aldığımız bilgiler dahilinde gerekli otomasyon çalışmalarını tamamlayarak ekipmanlarımızı kullanıma hazır bir şekilde işletmenize ulaştırıyor, gerekli eğitim ve kurulum çalışmalarını uzman mühendislerimiz ve teknik ekibimiz aracılığıyla sizlerle paylaşıyoruz.
 
Farklı ürün gruplarını tek bir ünitede pastörize etme olanağı sunan eşanjör tasarımı ve otomasyon olanaklarını, sahip olduğumuz deneyimle birleştirerek müşterilerimizle paylaşıyoruz.

 

 Uygulamalar

  Yoğurt-Peynir Sütü Pastörizasyonu, Pastörize Süt, Meyve Suyu, Pastörize Yumurta, Alkollü/Alkolsüz İçecekler, Bal Pastörizasyonu

 Kapasite

  500 lt/s - 30000 lt/s

 Plaka 

  AISI316 L - Titanyum 

 Conta Tipi

  NBR, EPDM

Gövde Tipi

  Paslanmaz Çelik ( Komple-Kaplama)

 Kontrol

  PID (Yarı Otomatik) PLC (Tam Otomatik, Dokunmatik Ekran)

 Isıtma

  Buhar ( Oransal Buhar Vanası), Elektrik (Rezistans)

Diğer Bileşenler

  Balans Tankı, Hat Filtre, Santrifüj Pompa, Isıtma/Soğutma Eşanjörü,   Sıcaklık Ölçer, Kontrol Paneli, Boru/Vana/Fittings Seti, Platform

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.